De keuken van ons moeder. Het Culinair Erfgoed van België

Waarom smaakt het eten thuis het best en zijn de tomatensoep en het stoofvlees van ons moeder beter dan die van de anderen? De keuken van ons moeder is de keuken waarmee wij zijn opgegroeid. Het zijn beproefde gerechten, vaak wars van moderne trends. Wij eten deze gerechten nog vaak thuis en dat doet elke keer deugd. Er is niemand die de keuken van zijn moeder niet waardeert.

Eerbetoon

Het boek is een eerbetoon aan onze moeders en hun keuken. Wij willen hun gerechten vastleggen voor de toekomst. Daarom verbloemen wij niets, noch in de tekst en recepten, noch in de foto's. Dit boek is een werkelijke weergave van hoe onze moeders koken, gefotografeerd op eigen borden en tafellakens. Zoals het echt is. Voor dit boek gingen de auteurs op bezoek bij 40 moeders, overal in België, en schoven zij bij hen aan tafel.

Er bestaat zeer zeker een Belgisch culinair erfgoed, dat al generaties lang door onze moeders onderhouden wordt. Veel van deze recepten worden van moeder op dochter doorgegeven. Zij houden de traditie en de link met het verleden in stand. Denk maar aan witloof met kaas en ham, stoemp en hutsepot, stoofvlees, garnaalkroketten, allerlei bereidingen met gehakt, konijn met pruimen, rijstpap en appeltaart. Deze gerechten komen zowel in Vlaanderen als in Wallonië op tafel.

Dit boek bevat 120 authentieke recepten van Vlaamse en Waalse moeders. Het zijn klassiekers, die een zeer goed beeld geven van de keuken van ons moeder. Filip Verheyden noteerde de recepten, Tony Le Duc verzorgde de fotografie en Eddie Niesten schreef het historische verhaal achter de recepten.

Details

Auteur
Filip Verheyden, Eddie Niesten

Uitgever
Homarus Culinaire Uitgeverij, Boechout

Datum
2007

Formaat
324 p.

Beschikbaarheid

Dit boek is nog verkrijgbaar bij de Standaard Boekhandel.

Terug naar boven