Regelmatig bemesten was nodig om tot een goede oogst te komen, zoals hier in Bredene-Sluis op het einde van de jaren 1940. De meeste grond die de boeren bewerkten, werd gepacht. Slechts eenvierde was hun eigendom. In de Polders had het Sint-Janshospitaal van Brugge – later ondergebracht bij het OCMW – zeer veel gronden en boerderijen in eigendom. Reeds in de 14de en 15de eeuw richtte Sint-Jan (en andere hospitalen) grote commercieel georiënteerde pachtboerderijen op in de kuststreek. De Schamele Weecke in Vlissegem is een voorbeeld van zo’n middeleeuwse pachthoeve die nu nog bestaat.
Objectnummer |
B00014719
|
Objectnaam |
Foto
|
Titel |
Bemesten van het land in Bredene-Sluis, eind jaren 1940
|
Bewaarplaats |
D'Hondt, Lena (heeft als eigenaar)
|
Vervaardiger |
Onbekend (fotograaf)
|
Datering |
1945 - 1949
|
Periode |
1925-1950
|
Gerelateerde plaats |
Bredene - 8450 (afgebeelde plaats)
|
Rechtenstatus |
Voorwaarden voor hergebruik worden bepaald door de rechthebbenden. Gebruik het aanvraagformulier voor meer informatie. |
Foto met zicht op de hoeve “Hof te Zierbeek” te Schepdaal (Dilbeek) tijdens de jaren 70 van de 20ste eeuw. Zicht op het kasseien binnenplein. Het middelste gedeelte van het plein ligt lager. Op he..
Foto van de gesloten hoeve 'Hof Forbiseur' gelegen aan de Puydt te Bever in 1974. Het bakstenen gebouw is afgedekt met een pannen zadeldak. De gevel is gewit. Langs deze muur is een strook plantjes te..
Dit is een gedeelte van de polderhoeve Ter Mosten te Izegem. Polderhoeves kenmerken zich door een open bebouwing: de gebouwen staan steeds los van elkaar, wat een voordeel is bij uitbreiding of aanpas..