De Italiaanse migrant Antoine Marziale kwam in 1895 toe in Luik en verkocht vanaf 1898 roomijs op straat. In 1900 ging hij met enkele andere Italiaanse families van ijsbereiders samenwonen. De handel floreerde zo goed dat hij in 1928 zijn eigen ijsbedrijfje ‘Mio’ oprichtte (Italiaans voor ‘van mij’). In 1935 bedacht Marziale een vernieuwende techniek voor het maken van ijsjes met een laagje chocolade. Het resultaat noemde hij de Chocos Mio. Het was meteen erg in trek en zorgde voor zoveel inkomsten dat Marziale in het bedrijf investeerde. Na de Tweede Wereldoorlog zetten zijn zonen de zaak verder. Mio groeide uit tot een van de grootste ijsfabrieken van België met een grote afzetmarkt in Duitsland, Nederland en Frankrijk. Na een korte overname in de jaren 1990 door Unilever is het bedrijf tegenwoordig in handen van IJsboerke.
Objectnummer |
B00013438
|
Objectnaam |
Foto
|
Titel |
Antonio Marziale voor zijn ijscrèmekar in Luik
|
Bewaarplaats |
Mio NV (is bewaarinstelling van)
|
Datering |
circa 1928 - 1940
|
Periode |
1925-1950
|
Gerelateerde plaats |
Liège - 4000 (afgebeelde plaats)
|
Bibliografische referentie |
Reinders P., 'Een Coupe Speciaal. De wereldgeschiedenis van het consumptie-ijs', Rotterdam 1999
|
Rechtenstatus |
Voorwaarden voor hergebruik worden bepaald door de rechthebbenden. Gebruik het aanvraagformulier voor meer informatie. |
offie wordt gemaakt van de ontvelde, gemalen, gedroogde en geroosterde zaden van de koffieplant. Koffie werd op het einde van de negentiende eeuw en tijdens de eerste helft van de twintigste eeuw soms..
Een rechthoekige reep vanille-ijs omhuld door een laagje chocolade. Dat was de eerste van een reeks ijsnieuwigheden uit de jaren 1920. Dit ijsje bedacht Christian K. Nelson in 1919 toen er een jongen ..
Dit is een replica van een foto van de Kiekenmarkt van Heist-op-den-Berg. Er staat veel volk op het plein.